Kérdés nélkül a második körben a Címvédő, Felébredtek Téli álmukból a Grizzlyk
Nagymenők:
Mike Conley és a Memphis úgy gondolta, megpróbálják a lehetetlent. És hogy mennyire lett igazuk? Válasz erre, hogy kiegyenlítettek a Spurs ellen és Conley alábbi megmozdulása:
...és nem tudott leállni a Grizzlies a szebbnél szebb jelenetekkel. Az első negyed lezárásánál Conley, Marc Gasol-nak passzolt, akinek elég volt 2 másodperc, hogy labdaérintés után bedobja a helyzetet.
Gyönyörű megmozdulásokat hozott a találkozó. Kawhi Leonard fadeaway dobását, még a mozdulat kitalálója, Dirk Nowitzki is megirigyelné:
...na és akkor a meccs utolsó dobását is említsük meg, mert ez döntött a végén. A kivitelezője, a már megénekelt Marc Gasol.
LeBron James előbb eladta a labdát, majd jóvátéve hibáját betakarta Thaddeus Young-ot. Gyönyörű mozdulat, lassan tényleg az óriási blokkok lesznek a védjegyei és nem a tomhawk-zsákolások...
Gerald Green nem volt szívbajos és miután leszedte rossz dobásának lepattanóját, úgy átzsákolta Dwyane Wade-et, hogy öröm volt nézni.
A 18-as rész legszebb jelenetét Steven Adams és Russell Westbrook hozták össze. Kár, hogy semmit nem értek el vele, mert így is kikaptak a Rockets-tól...
Swag, Yolo, Cukiságok:
Kelly Oubre Jr. a Washington Wizards egyik agytrösztje, annyira megörült neki, hogy sikerült a második meccsen is legyőzniük az Atlanta Hawks-t, hogy a záró dudaszó pillanatában, kirúgta a labdát a saját közönségébe. Ezért a mozdulatáért, a Liga, 25 000 dollár befizetésére kötelezte. Az még hagyján, mert 1,92 milliós éves fizetéséből csak kiperkálja, viszont a szurkolók nem biztos, hogy szívből fognak neki tapsolni...
André Roberson szépen magába szállhat, hisz gyakorlatilag rajta ment el az OKC - HOU összecsapás 4. meccse. Egészen botrányosan dobta a büntetőket, 2/12-vel célzott a vonalon túlról és meg is kapta a vendég csapat padjától a kárörvendő röhögést, "teljesítménye" után.
Mankósok:
Óriási bajba került a Bulls. Elvesztette határozatlan időre irányítóját Rajon Rondo-t. Sokak azt gondolták pár hónappal ezelőtt, hogy a Bulls kilencese maximum egy kínai csapatba fog belépni, de ő máshogy látta és a boston-i formáját elővéve, a Rájátszásig vitte a bikákat. 2-0-ra vezettek az első kiemelt Boston Celtics ellen és ekkor sérült meg Rondo. Elvesztésével egyértelműen a Celtics lett a favoritja a párharcnak, még 0-2-ről is és egyelőre nem is tudták pótolni chicago-ban az irányító teljesítményét.
A Los Angeles Clippers is egy húzóemberét vesztette el, Blake Griffin személyében. Zsinórban második Playoff-ját hagyja ki a Clippers magas embere és hozza csapatát ezzel kurva kellemetlen helyzetbe. Nem hiszem, hogy jó előjel a nyárra ez a sérülés neki, hisz lejárt a szerződése. Lehet, most láttuk utoljára LAC mezben a Liga legnagyobb vödörfejét.
Összefoglalók:
Chicago Bulls - Boston Celtics 87 - 104
(a párharc állása: 2-1 a Bulls-nak)
Lehetett rá számítani, hogy Rondo nélkül visszább esik a chicago-i gépezet, annak ellenére is, hogy sérülten, a kispadról is próbált csapata segítségére lenni. Egy pontszerzés után, próbálta felrúgni az előtte elfutó boston-i Jae Crowder-t. Klasszikus Rondo megmozdulás volt.
Arra is lehetett számítani, hogy a Boston fel fog javulni. Arra viszont, hogy idegenben, végig vezetve nyerjen a Boston, hát arra szerintem már kevesen fogadtak volna. Ez is megesett és visszajött a párharcba a Celtics.
Oklahoma City Thunder - Houston Rockets 115 - 113
(a párharc állása: 1-2 a Rockets-nak)
Russell Westbrook zsinórban 2. tripla-duplájának vezérletével (32-12-11) sikerült megszereznie első győzelmét az oklahoma-i alakulat. Kellett nekik nagyon, mert 0-3-ról még soha senki nem tudott Playoff-párharcot fordítani.
A túloldalon James Harden is kitett magáért és ő is elég imponáló számsort gürizett össze magának. (44-6-6). Egy kosáron múlott a sikere a Rockets-nak, de azt pont Harden hagyta ki, egy elmulasztott Westbrook büntető után. A kulcs a meccsben az asszisztokban jött ki, ezt a mutatót 24-10-re hozta a Thunder.
Utah Jazz - Los Angeles Clippers 106 - 111
(a párharc állása: 1-2 a Clippers-nek)
Az első negyedet nagyon megtolta a Jazz, de el is fáradtak benne és fokozatosan jött vissza a nyakukra a Clippers. Gordon Hayward, az első negyedben 21 pontos franchise rekordot állított fel. Az ő és Chris Paul és dobópárbajáról szólt az összecsapás, a versenyt pedig, utóbbi nyerte 40-34-re, de mit sem ért ezzel, hisz otthon kaptak ki a LAC-tól.
Vezéráldozatot hozott a los angeles-ieknek az este. Blake Griffin Utah-ban fejezte be az idényt, lábfej sérülés miatt. Griffin nem is rejtette véka alá dühét és egy széket csapott szét mérgében.
Milwaukee Bucks - Toronto Raptors 76 - 87
(a párharc állása: 2-2)
Ez most egy teljesen más Milwaukee volt... Nem tudott élni a felkínált lehetőséggel a fiatal Bucks, még csoda újoncai is befuccsoltak (Thon Maker, Malcolm Brogdon) és Giannis Antetokounmpo is egy gyengébb estét fogott ki, így borítékolható volt a bukás.
A túloldalra, DeMar DeRozan-re egyszerűen nem volt opciójuk az estén, aki meg sem állt 33 pontig. Nincs ok az aggodalomra, de még egy ilyen vér-gyenge este nem fog elférni a Bucks-nak. A következő toronto-i ütközet, vízválasztó lesz a párharcban.
Atlanta Hawks - Washington Wizards 116 - 98
(a párharc állása: 1-2 a Hawks-nak)
Ellenálhatatlan estét fogott ki a Hawks és már az első negyedben gyakorlatilag lezárta a találkozót. 38-20-ra hozták az első játékrészt, már vezettek 25 ponttal is és a maradék három negyedben sem ment 10 pont alá a különbség.
A Wizards idén először érezte meg, hogy a Playoff-ban van és egyből egy bődületesen nagy maflásba rohantak bele. John Wall próbált mosolyogni még a harmadik negyedben, mikor feljöttek -13-ra, de a vége, csak -23 lett ennek a negyednek is.
Memphis Grizzlies - San Antonio Spurs 110 - 108 (hosszabbítás után)
(a párharc állása: 2-2)
Az eddigi legnagyobb meglepetés szerintem, hogy a Grizzlies ki tudott egyenlíteni a Spurs ellen. Emlékezetes jelenetekről marad nevezetes a meccs, de a Nagymenők rovatban már említettem nem is keveset róluk. A Memphis-nek kijárna már egy Playoff menetelés és elég jól néznek most ki együtt. A Mike Conley és Marc Gasol fémjelezte gárda, sokaknak belopta magát a szívébe, hogy gyakorlatilag full esélytelenekként jöttek vissza a Spurs elleni párharcba. Ha ki tudnák verni a régi mumus San Antonio-t, az óriási löketet adna nekik a továbbiakban, de ott van az a fránya ha, és persze a Liga legjobb edzője, Greg Popovich is a túl oldalon.
Portland Trail Blazers - Golden State Warriors 113 - 119
(a párharc állása: 0-3 a Warriors-nak)
Jusuf Nurkic visszatért a Blazers-nél, de csak lepattanókkal tudta segíteni csapatát és hiába vezettek három negyeden keresztül, megint nem tudták meglepni a Warriors-t. A GSW-nél Kevin Durant-et újfent pihentették. Szegény Portland-nek semmi nem jön be most például a Golden State, 17-ről jött vissza a meccsbe.
Már ahhoz is óriási Pál-fordulásnak kell bekövetkeznie, ha egy meccset akar nyerni a Portland, Szóval nagy valószínűséggel a következő meccsen ki lesznek söpörve.
Indiana Pacers - Cleveland Cavaliers 102 - 106
(a párharc állása: 0-4-re nyert a Cavaliers)
Ennyit arról, hogy Paul George mennyire örült neki, hogy a Cleveland-et kapták az első körben. Sanszuk nem volt az utolsó meccsen és mindent elmond George egójáról, hogy egész meccsen alig ment neki a dobás, erre a végén csak azért sem passzolta le a labdát a teljesen üresen ugrándozó Jeff Teague-nek.
Az Indiana és George továbbra sem tud túllépni az egyre erősödő James fóbiáján. LeBron egyébként a legsikeresebb játékos a söpréseket tekintve, ez volt a 10. párharca, ahol az éppen aktuális ellenfele nem tudott nyerni csapata ellen. Ezzel a Liga rekordere lett ebben a szegmensben (is...).
Oklahoma City Thunder - Houston Rockets 109 - 113
(a párharc állása: 1-3 a Rockets-nak)
Russell Westbrook megint nagyon nagyot alkotott és már az első félidőben megvolt a tripla-duplája, de semmit nem ért vele csapata. A meccs végén, szép összjátékot hoztak össze Steven Adams-szel, de ez sem volt elég a győzelemhez, de még a döntetlenhez sem, mert a végén el-balfaszkodták a faultokat és nem jött időben a személyi hiba, így gond nélkül húzta be a harmadik győzelmét is a Rockets.
Chicago Bulls - Boston Celtics 95 - 104
(a párharc állása: 2-2)
A Chicago azt hiszem, most esett ki a Rájátszásból. A lélektani előny mindenképp a Boston-nál van és nem érzek bennük Rajon Rondo nélkül annyi erőt, hogy bármire is képesek lennének már ez ellen a Celtics ellen. Az sem segített rajtuk, hogy ekkora sztárjuk, Derrick Rose, a csarnokból szurkolta végig a meccset.
Isaiah Thomas-t végre láthattuk mosolyogni és 33 pontjával bizonyította, még mindig képes a korábbi szintjén teljesíteni, családi tragédiája ellenére.
Utah Jazz - Los Angeles Clippers 105 - 98
(a párharc állása: 2-2)
Rudy Gobert vissza, Gordon Hayward ki :D Félretéve a szar poént, Hayward pechére ételmérgezést kapott, így a Clippers csak egy kisebb pofonba szaladt bele, de elképesztő, hogy a legjobb scorer-e nélkül is nyert a Utah. Gobert első visszatérő meccsén hozott egy 15 pontos és 13 lepattanós estét, ami több mint jó előjel a jövőre nézve, valamint Joe Johnson lépett megint elő a Jazz-nél 28 pontjával. A túlparton Blake Griffin egy kisebb mokkával (mily meglepő) a szeme alatt a lelátón szorított csapatának, de ez kevés volt, mint ahogy Chris Paul 27 pont 9 lepattanó és 12 asszisztos estéje is. Megjósolhatatlan ki fog továbbmenni, de jobb örülnék a Jazz-nek. Szerintem több keresnivalójuk lenne a Warriors ellen.